Gaziantep’ten Türkiye ve Ortadoğu’nun her tarafına ihracat yapan Özmen Un, önümüzdeki yıl yeni tesisleri ile Avrupa ve Afrika pazarlarında da etkin olmayı hedefliyor.

2015 2015 yılını tüm zorluklara rağmen ev dışı tüketim grubu ve ihracatta pazar ağını genişleten Gaziantep’in önemli markalarından Özmen Un, önümüzdeki yıll yeni tesislerinin de devreye girmesiyle birlikte halen aktif olarak bulunduğu Türkiye ve Ortadoğu pazarlarında yeni ürünleriyle büyümeyi ve Avrupa ve Afrika pazarlarında ise etkin rol almayı planlıyor.

 

BAŞARIYLA ÇIKTIK
2015 yılıyla ilgili projeksiyonlarını yaparken bu yılın birçok anlamda sanayicileri zorlayacak bir yıl olacağını öngörerek hedeflerini buna göre belirlediklerini söyleyen Özmen Un Başkan Yardımcısı Oğuz Özmen, “Zamanında aldığımız doğru tedbirlerle bu zorlu süreçten en az sapmayla çıkmayı öngörüyoruz. Bunun dışında 2015 yılını özellikle ev dışı tüketim grubu ve ihracat pazarlarımızda dağıtım ağımızı genişlettiğimiz, marka bilinirliliğimizi artırdığımız ve kurumsallaşma yolunda ileriye dönük önemli adımlar attığımız bir yıl olarak geride bırakıyoruz.” dedi. Özmen Un olarak “her sofrada” bulunma hedefine ulaşmayı arzu ettiklerini vurgulayan Oğuz Özmen, “Yeni tesislerimizle birlikte sahip olduğumuz ürün gruplarında Avrupa ve Afrika pazarlarında etkin rol almayı, aktif olduğumuz Türkiye ve Ortadoğu pazarlarında ise yeni ürünlerimiz ve kraft paketlerimizle büyümeyi planlıyoruz. Bunların yanı sıra bu ana kadar bize yabancı olan perakende grubunda da önemli yatırımlar yaparak yer almayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

YÜKSEK ÜRÜN ÇEŞİTLERİ
Özmen Un olarak sahip oldukları en güçlü ve vazgeçilmez birimlerinden birisinin AR-GE olduğunu söyleyen Oğuz Özmen, “Her sene ciddi yatırımlar yaparak ve kalifiye personelle AR-GE’mizi güçlendiriyoruz. Bunun karşılığında müşterilerimizin isteklerini tamamıyla karşılayan, ürün performansı yüksek yeni un çeşitleri elde ettiğimizi büyük bir keyif ve heyecanla söyleyebilirim. Ar-Ge çalışmalarımızda başarılı olmamızı sağlayan en önemli unsur yeni bir ürün yaratmak adına çıkış noktamızı rakip ürünler yerine müşteri beklentileri olarak belirleyerek ilerlememizdir.” dedi.

Haberin tamamı için tıklayınız.

Write a comment:

You must be logged in to post a comment.

2016 © Copyright - ÖzmenUn