MENÜ

Gıda Güvenliği

Endüstri 4.0 ile tarım ve gıdanın geleceğine yatırım 

Anadolu’nun dört bir tarafında yapılan sözleşmeli tarım modeli ve lisanslı depoculuk altyapısıyla tüm buğday çeşitleri uzmanlarımız tarafından özenle seçilip, keyifle değirmenimize taşınıyor. Karanlık değirmen metodu ile üretimler gerçekleşip, Endüstri 4.0 Teknolojisi ile insan eli değmeden üretilen unlar, Anadolu’nun eşsiz tahıl mirasını geleceğe taşıyacak muazzam dokunuşu sağlıyor.  

Karanlık değirmen tahılın rüyası, unun sanata dönüştürüldüğü eşsiz yapılardır. 

Buğdayların en detaylı şekilde temizlediği, PH derecesi 8 olan özel alkali sularla yıkandığı, peeling bakımı yapılarak tüm zirai kalıntıdan ayırıldığı değirmenimiz, Avrupa’nın gıda güvenliği yüksek üretim yapan değirmenlerinden biri konumundadır.

Dünya değirmen teknolojileri devi İsviçreli Bühler teknolojisine sahip ve toplam 22.000 m2 ve 42 metre yüksekliğinde olan tesisimiz, günde 504 ton buğdayı 2 kişilik üretim ekibiyle işleyerek Avrupa’nın ilk Endüstri 4.0 değirmen uygulamalarından bir tanesi olma özelliği göstermiştir. 

Endüstri 4.0 teknolojisiyle, ülkemizde ilk defa buğdaylar cinslerine ve sertliklerine göre teker teker öğütülmekte ve elde edilen bu unlar kimya/ilaç tesisleri gibi %1’e varan hassasiyetlere kadar karıştırılmaktadır. Türkiye’de ilk defa markalara özel kişiselleştirilmiş ürünler elde ederek, tüketicilerin beklentilerine en uygun ürünleri üretmenin gururunu yaşıyoruz.  


E-Katalog

Güncel ürün kataloğumuz için lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.

İndir

Tarifler

Anadolu’nun tahıl ve tohum mirasını sanata dönüştüren en değerli tarifleri incelemek için tıklayınız.

Tariflere Git
Sıkça
Sorulan
Sorular
Detaya Git