MENÜ

Anadolu’nun tahıl ve
zanaatkârlık mirası ile

başlar, hikâyemiz

Kök, köken, iz, gelecek...

Kuruluşumuzdan bugüne, tarihin mutfağında pişen geleneklerin peşinden giderek zanaatkârların hikâyeleriyle buluşuyoruz. Toprağın ve yağmurun bir buğday tanesine kattığı her lezzetin değerini bilerek, onları sofralara taşımak için çalışıyoruz.

Tohumun bire bin verdiği soylu ve kadim topraklarımızda, tahılı una dönüştüren ellere onlarca yıllık deneyimimizi sunuyoruz. Tarım endüstrisine ve zanaatkârlığa olan güvenimizle geleceğin unlarını üreterek, Anadolu’nun bereketli topraklarına duyduğumuz saygı ve minnetin bir göstergesi olduğunu kabul ediyoruz.

Tohumun
sırrı

tarımın geleceğinde!

Tohumun sırrının peşinden yollara düşerek, köklerimizden aldığımız güç ve heyecan ile tahılın izini sürmeye, iz’in ilhamından ise hammadde ve binlerce yıllık toprağa emanet edilen tohumların mirasıyla geleceğin unlarını üretiyoruz.

Bir masala konuk olmaya, tohumun ardından yollara düşmeye hazır mısınız?

Yarım asrı geçen tarihimizde en büyük değerlerimiz, Mezopotamya’nın tahıl ve onlarca farklı uygarlığın el izini almış zanaatkârlığıdır. Şimdi Anadolu’nun tahıl ve zanaatkârlık mirasını yanımıza alıp yollara düşüyoruz. İşte bu zanaatkârlığın peşinden Anadolu’yu karış karış dolaşıp hamurlar yoğurduk, efsaneler dinledik ve yeni anılar biriktirdik. Tohumdan sofraya gelene kadar bir buğday tanesinin büyülü yolculuğunu, Anadolu’nun lezzet zenginliği içinde barındırıyoruz.

Hayalimiz
işimiz!

Topraktan değirmene, değirmenden sofraya gelene kadar ki her aşamanın değerli bir zanaatkârlık olduğunu düşünüyoruz. Kök saldığımız toprakların tohumlarıyla dünyanın geleceğine unlar üretiyoruz.

Anadolu’nun tohumunu ve tahılını una dönüştürüp mayaladıkça, hayallerimiz ile geleceğimizi yoğuruyoruz.

Dünyanın geleceği tarım,
tarımın geleceği tohum!

İlhamımızı Mezopotamya’nın tarım mirasından alarak, bir buğday tanesinin hafızasından günümüze taşınan lezzet arayışımız, sarı gelinlerin hikâyesiyle usta ellerde son buluyor. Bir asra varan yolculuğumuzda; Anadolu’nun tahıl ve zanaatkârlık mirası ile ürünlerimize, yatırımlarımıza ve hayallerimize ilham vermeye devam ediyoruz.

E-Katalog

Güncel ürün kataloğumuz için lütfen aşağıdaki butona tıklayınız.

İndir

Tarifler

Anadolu’nun tahıl ve tohum mirasını sanata dönüştüren en değerli tarifleri incelemek için tıklayınız.

Tariflere Git
Sıkça
Sorulan
Sorular
Detaya Git